Nasz blog.

Tutaj znajdziecie Państwo wszelkie aktualności, promocje i nowości związane z naszymi obiektami oraz miastem Dzierżoniów.

Dzierżoniów nocleg

Dolnośląskie atrakcje

07sty

Gdyby zapytać przeciętnego Polaka, z jakimi miejscami kojarzy mu się Dolny Śląsk, pewnie wymieniłby jednym tchem zamek Książ i Zamek Czocha. No, może jeszcze Wieżę Frankensteina. Wszystkie te miejsca łączy tajemnica i wiele legend, którymi obrosły. Dolny Śląsk to region o niezwykłej i nie do końca odkrytej historii. Nie bez powodu gości u siebie cykliczne spotkania miłośników przeszłości – Dolnośląski Festiwal Tajemnic. Zainteresowanych tą częścią kraju zapraszamy do zwiedzania, które warto zacząć od Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Turystom oferuje nie tylko ponad 30 pałaców, zamków i dworskich majątków, położonych w malowniczych parkach, ale również doskonałą bazę noclegową.

Planując wakacyjne zwiedzanie okolic Jeleniej Góry, warto odwiedzić kilka ciekawych obiektów. Jednym z nich jest Zamek Chojnik w Sobieszowie, położony na wysokości 627 metrów na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Wejście na górę sprawia nieco wysiłku, ale widok ze szczytu rekompensuje cały trud. W okolicach Jeleniej Góry warto również odwiedzić ruiny Zamku Lipa, związane legendą z dawno nieistniejącym Zakonem Templariuszy. Z kolei sama Jelenia Góra kusi Starym Miastem, Muzeum Karkonoskim oraz klimatycznymi uliczkami, zachęcającymi do spaceru. Warto wybrać się również do pobliskiego Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, gdzie można znaleźć precyzyjnie wykonane miniatury w skali 1:25.

Po całym dniu atrakcji i zwiedzania można zafundować sobie również ciekawe miejsce na nocleg. Tutaj najwięcej radości będą mieli miłośnicy historii. Zamkowa komnata czy pałac? Możliwości jest wiele, bo coraz więcej zabytków otwiera się na opcję noclegu dla turystów. Jednym z nich jest Pałac na Wodzie w Staniszowie, oferujący piękny widok na pobliskie Karkonosze. Równie atrakcyjny jest Dawny Dwór Staniszów Dolny. Według kronikarzy powstał w drugiej połowie XVIII wieku. Obiekt przeszedł gruntowny remont na początku nowego tysiąclecia. Oferuje nie tylko niebanalne menu, wygodne komnaty, ale również SPA. Przykładów ciekawych miejsc jest więcej. Warto więc dla nich wybrać się na Dolny Śląsk.