Nasz blog.

Tutaj znajdziecie Państwo wszelkie aktualności, promocje i nowości związane z naszymi obiektami oraz miastem Dzierżoniów.

Ośrodek narciarski

07sty

Ferie w całej Polsce już za nami, ale sezon narciarski zwykle trwa do końca kwietnia a nawet początku maja. Coraz większe zainteresowanie „białym szaleństwem” powoduje, że w kraju powstają nowe ośrodki nauki i jazdy na nartach. Dzieci mogą korzystać nawet z kolonii narciarskich, na których zapewniona jest fachowa opieka instruktora i dobra baza noclegowa. Dobrze, że takie inicjatywy powstają, ponieważ mamy sporo do nadrobienia w temacie sportów zimowych nie tylko wobec ośrodków alpejskich, ale także słowackich, gdzie nie ma ciągnących się latami procesów o dostęp do działki i grodzenie trasy zjazdu płotem.

Żeby móc korzystać z tras zjazdowych, nie trzeba koniecznie jechać w Beskidy lub Tatry. Oferta jest o wiele bliżej, w zasadzie w zasięgu ręki, choć nie wszyscy o niej wiedzą. Nowoczesny Ośrodek Turystyki Weekendowej „Przy Górze” to miejsce mieszczące się w niewielkim, urokliwym Przygórzu, u podnóża Gór Sowich. Początkowo firma zajmowała się tylko ofertą letnią, były to łowiska i bary ze smażalnią dla chętnych gości.

Końcówka roku 2014 przyniosła finał nowej inwestycji, jaką jest trasa zjazdowa. Dzięki temu na naśnieżanym stoku można szkolić swoje umiejętności pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów, wypożyczyć sprzęt, jeśli go nie posiadamy, oraz zjeść coś pysznego i ciepłego w przerwie pomiędzy kolejnymi zjazdami. Jeśli ktoś woli obserwować narciarzy zamiast samemu brać udział w zabawie, może patrzeć na zmagania na stoku. Umożliwia to system kamer, rozlokowanych w wielu miejscach. Tym sposobem możesz śledzić poczynania swoich bliskich bez konieczności towarzyszenia im. Zapaleni narciarze mogą liczyć na specjalne karnety oraz propozycję dogodnej bazy noclegowej wraz z wyżywieniem. Każdy kolejny sezon to coraz szersza oferta, dostosowana do potrzeb turystów. Ośrodek widzi potencjał w swojej świetnej lokalizacji, dlatego w przyszłości na tym terenie powstanie również duży dom weselny z salą na 150 gości oraz pokojami gościnnymi. To kolejny powód, aby przyjechać w te strony.